Aktualności

 • Czy wszystkie „E” są groźne? Których powinniśmy unikać?

  Moda na zdrową żywność całkiem skutecznie otwiera debatę na temat substancji dodawanych do gotowych produktów żywnościowych, zaś sama „naturalna gorączka” gwałtownie wzrosła w ostatnich latach - uważa się, że im bardziej naturalne, tym zdrowsze jedzenie.

  więcej
 • Jak działają kwasy omega-3 i jak wybrać najlepszy preparat?

  W medycznej literaturze fachowej i popularno-naukowej nieustannie podkreśla się znaczenie kwasów omega-3 dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Wiele dekad badań nad tymi kwasami tłuszczowymi nie pozostawia wątpliwości – są one właściwie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a ich regularne przyjmowanie w pożywieniu bądź suplementach ...

  więcej
 • Głodówka - działa czy nie?

  Wokół głodówki narosło wiele mitów i faktów. Z jednej strony, mówi się, iż głodówka nie tylko jest jedną z lepszych metod odchudzania, ale również oczyszcza organizm i pozwala organizmowi poradzić sobie z wieloma schorzeniami, nawet tymi przewlekłymi. Z drugiej strony, pojawiają się głosy, że głodzenie się nie ma właściwości prozdrowotnych, a wręcz przeciwnie – może być przyczyną poważnych dolegliwości.

  więcej
 • Czy istnieją zdrowe przekąski? co jeść między posiłkami?

  Przegryzanie i podjadanie między posiłkami jest nie tylko wielkim wrogiem diety, ale i zdrowia. Nie dość, że podjadając dostarczamy organizmowi niepotrzebnych kalorii, to jeszcze są to kalorie bezwartościowe. Zwyczajowe przekąski to najmniej zdrowe produkty w całej piramidzie żywieniowej, z niezdrowymi, utwardzanymi tłuszczami oraz ogromną ilością soli i cukru.

  więcej
 • JOGA. Jakie Korzyści z niej płyną i czy naprawdę warto?

  Joga to wiekowa - licząca kilka tysięcy lat - praktyka prozdrowotna, której początków należy dopatrywać się w Indiach. Obecnie staje się coraz bardziej popularna na całym świecie, również w Polsce. Zainteresowanie tą formą aktywności wynika w głównej mierze z tego, że jest to zajęcie oferujące holistyczne podejście do zdrow...

  więcej
 • Sen i jego zaburzenia

  Dobry sen ma dla zdrowia fundamentalne znaczenie. Wpływa on zarówno na długość, jak i na jakość życia – to w głównej mierze od niego zależy nasza codzienna dyspozycja i wygląd. Trudno jednak stworzyć jedną, spójną definicję „dobrego snu” i jednoznacznie określić jego jakość. Najczęściej przyjmuje się, że dobry sen występuje...

  więcej
 • Zadbaj o swoje serce

  Zacznij już dziś. Sprawdź wiek swojego serca! W Polsce jest to najczęstsza przyczyna zgonów.Twój lekarz rodzinny zbada Cię i postawi diagnozę. Może Cię również skierować do kardiologa, celem wykonania bardziej szczegółowych badań. Prawdopodobnie będziesz potrzebował jednego lub więcej poniższych badań:

  więcej
 • Walka ze zgagą. Z jakich produktów zrezygnować, by sobie nie zaszkodzić?

  Każdy z nas przynajmniej raz w życiu odczuwał nieprzyjemne odczucia związane ze zgagą – pieczenie w okolicach przełyku, uczucie pełności czy bóle w okolicy mostka. Objawy te najczęściej zwalczamy lekami dostępnymi w aptece. Okazuje się jednak, że ze zgagą możemy walczyć naturalnie. Wystarczy tylko kilka zmian w naszym menu.

  więcej
 • Czy witaminę D warto suplementować?

  Witamina D jest jednym z najważniejszych związków chemicznych niezbędnych do prawidłowej pracy układu kostnego, nerwowego, mięśniowego czy krążenia. Ma też wpływ na naszą odporność. Czy jednak warto ją suplementować?

  więcej